Jak przygotować pyszne cappuccino w domowych warunkach?
82.jpg

Dobra kawa ziarnista ze pienionym mlekiem?

Wcale nie potrzebujesz automatycznego ekspresu ciśnieniowego z funkcją spieniania mleka, aby samodzielnie wykonać cappuccino. Spienienie mleka jest prostsze niż Ci się wydaje, a to jedyne czego potrzebujesz prócz kawy, by powstało Twoje domowe cappuccino.

Aby prawidłowo spienić mleko musisz je w pierwszej kolejności podgrzać do temperatury około 60-65 stopni Celsjusza. Chłodne mleko trudniej się spienia i nie utrzymuje swojej konsystencji, a zbyt gorące źle smakuje i nie jest tak delikatne.

spienione mleko

Po podgrzaniu mleka przechodzimy do odrobiny ruchu. Przy pomocy ręcznego spieniacza, którego można zastąpić french pressem, możemy szybko osiągnąć zamierzany efekt. Po zaledwie 40 sekundach tłoczenia otrzymujemy piankę, którą udoskonalimy zmniejszając zakres ruchu w końcowej fazie spieniania. Jeśli posiadasz elektryczny spieniacz – wystarczy, że umieścisz go pod powierzchnią mleka, a po około 25 sekundach uzyskasz piankę, z którą możesz próbować swoich sił we wzorkach na kawie.

Jeśli chodzi o możliwość spieniania - nie ma różnicy jakiego użyjesz mleka. Zawartość tłuszczu wpływa jedynie na smak – im więcej go w mleku tym bardziej zabijesz nim smak kawy.

Tyle o mleku, a jaka będzie najlepsza kawa? Oczywiście idealną bazą do wszelkich mlecznych kaw jest espresso. Nawet jeśli nie posiadasz ekspresu ciśnieniowego – nie musisz rezygnować z prób przygotowania napojów takich jak flat white, latte, czy właśnie cappuccino. Wystarczy aeropress, kawiarka, a nawet odpowiednio przygotowana i pozbawiona "fusów" parzona aby powstało prawdziwe, mleczne cudo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl