Mexico Maragogype - świetna arabika o gigantycznych ziarnach
84.jpg

Najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego

Kawa w Meksyku pojawiła się już w 18 wieku, a od zeszłego stulecia ziarna są najbardziej cenionym towarem eksportowym w tym kraju. W regionie Santa Cruz wzdłuż brzegu rzeki o tej samej nazwie znajdują się plantacje odmiany Mexico Maragogype.

Ten rodzaj ziaren ma wielkie szczęście do warunków, w których dojrzewa, co pozwala osiągać owocom kawowca trzykrotnie większy rozmiar od innej kawy, np. z Brazylii. Czy duże znaczy lepsze? W tym przypadku zdecydowanie tak, a to za sprawą smaku i ilości kofeiny, która także jest dość wysoka. Aby osiągnąć większe rozmiary gleba musi być bogata w minerały, których w tej części Meksyku nie brakuje. Uprawy znajdują się na wysokości 900-1100 metrów nad poziomem morza, zaś pozyskiwanie odbywa się metodą na mokro.

Ciekawostką jest rozpoznawalność kawy meksykańskiej z  tego regionu bez zaglądania do opakowania. Potrząsając paczką słychać charakterystyczny dźwięk dużych i jakby pustych w środku ziaren. Nie trzeba być koneserem, aby „gołym uchem” to wychwycić.

Najlepsza kawa ziarnista

Smak zawdzięczamy między innymi wielkości ziaren, jak również wolniejszemu dojrzewaniu, które dodaje słodyczy i wielu ciekawych smakowych doznań. Aromat jest bardziej złożony niż w przypadku standardowych ziaren, a nuty smakowe, które oferuje Mexico Maragogype to orzechy i czekolada. Odprężenie, relaks to niemalże synonimy naparu, który powstaje po odpowiednim przygotowaniu Meksykańskiej kawy. Amatorzy i koneserzy będą z pewnością zachwyceni efektami zastosowania tych ziarenek w metodach alternatywnych, jak również w ekspresie ciśnieniowym.

Wypalanie kawy Mexico Maragogype

Na koniec mamy dla Was film z wypału ziaren kawy Mexico Maragogype na którym widać jak prezentują się "ziarna słoniowe." Czujecie ten zapach? Dowiedz się więcej o kawie na Naszym blogu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl