Preinfuzja kawy
88.jpg

Preinfuzja kawy 

W świecie kawy oprócz wielu rodzajów napojów na bazie espresso jest również wiele ciekawych słów, których nie słyszy się na co dzień, nawet w kawiarniach. Wśród wyżej opisanych wyrazów możemy znaleźć różne ciekawe brzmienia, na przykład: Crema, Doppio, Hopper, Lungo, Espresso Nadekstracja, Podekstracja, Tamper, lub Preinfuzja. Na tej ostatniej się dzisiaj skupimy.

Preinfuzja kawy to taka trudniejsza wersja słowa namoczenie, przelanie. W parzeniu kawy preinfuzję stosuje się w celu przeniknięcia wody w strukturę zmielonych ziaren, co powoduje ich pęcznienie, pozwalając na wypłukiwanie z kawy rozpuszczalnych substancji.

Preinfuzja kawy wykonywanie


Jak dokładnie wykonać preinfuzję kawy? W tym celu wykorzystujemy około 1/5 wody potrzebnej do zaparzenia kawy. Równomiernie namaczamy zmielone ziarna i pozostawiamy je na 30 sekund, po czym rozpoczynamy właściwe parzenie. Po co stosujemy ten proces? Aby uzyskać stabilny i intensywny ekstrakt kawowy, co jest jednym z najważniejszych elementów, na które zwraca się uwagę.

Preinfuzja kawy kiedy jest konieczna?

Preinfuzja kawy jest bardzo ważna, gdy stosujemy metody przelewowe lub ciśnieniowe. Gdy woda przelewa się przez świeżo zmieloną kawę, nie możemy pozwolić na to, aby w pierwszej fazie zmielone ziarno nie było gotowe do ekstrakcji substancji rozpuszczalnych. W trakcie preinfuzji kawy drobiny kawy pęcznieją i uwalniają resztki dwutlenku węgla, pozostałego po wypaleniu. Preinfuzja jest także znana pod drugą angielską nazwą „blooming”, co oznacza „rozkwitanie”.

W przypadku aeropressu i french pressu kawa ma stały kontakt z wodą, więc preinfuzja nie jest konieczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl