Czy kawa aromatyzowana nadaje się do ekspresu? Wyjaśniamy
Czy kawa aromatyzowana nadaje się do ekspresu? Wyjaśniamy

Wśród osób, które od czasu do czasu chcą odpocząć od smaku tradycyjnej, czarnej kawy, bardzo popularnym produktem są kawy aromatyzowane. Powstają one przez dodanie olejków eterycznych do świeżo prażonych ziaren kawowca. Aromaty te są wchłaniane przez ziarna i w chwili zaparzania uwalniają się do napoju. Jeśli zastanawiasz się, czy kawy aromatyzowanej możesz używać w swoim domowym ekspresie, przeczytaj poniższy artykuł.

Spis treści:

  1. Czy kawa aromatyzowana nadaje się do ekspresu?
  2. Czy kawy smakowe nadają się do ekspresu ciśnieniowego?
  3. Kawa aromatyzowana – przygotuj samodzielnie!

Czy kawa aromatyzowana nadaje się do ekspresu?

Sądząc po tym, w jak wielu wariantach występuje kawa aromatyzowana na rynku, można przypuszczać, że jest ona bardzo popularna. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiedź na pytanie, czy kawa aromatyzowana nadaje się do ekspresu, jest negatywna. Co więcej – używając jej, możesz nawet zniszczyć urządzenie! Wszystko dlatego, że ziarna kawy aromatyzowanej są mocno kleiste i oleiste. Zawarte w nich substancje mogą osadzać się na elementach ekspresu i prowadzić do ich uszkodzenia. Niezależnie od tego, jaki ekspres posiadasz, parzenie w nim kawy aromatyzowanej nigdy nie jest dobrą decyzją! 

Czy kawy smakowe nadają się do ekspresu ciśnieniowego?

Zastanawiasz się, czy kawy smakowe nadają się do ekspresu ciśnieniowego? Podkreślamy raz jeszcze – żaden wariant kawy smakowej nigdy nie powinien trafić do ekspresu do kawy! Nawet jeśli zaryzykujesz, a urządzenie na tym nie ucierpi, smak kawy przeniknie w żarna i inne elementy ekspresu. W efekcie, jeszcze przez długi czas w przygotowywanych napojach będziesz mógł poczuć smak kawy aromatyzowanej. Oznacza to, że nawet jeśli będziesz miał ochotę na klasyczne espresso, jego smak może być mocno zaburzony. Jak widać – kawa aromatyzowana jest produktem, który nigdy nie powinien trafić do wnętrza ekspresu. W najlepszym przypadku – jej smak pozostanie w nim na długi czas, w najgorszym – czeka Cię konieczność kosztownej naprawy urządzenia. Żadna z tych perspektyw nie jest szczególnie pociągająca, prawda?

Kawa aromatyzowana – przygotuj samodzielnie!

Jeśli mimo wszystko jesteś wielbicielem kawy aromatyzowanej, dobra wiadomość jest taka, że możesz przygotować ją samodzielnie w domu. Wystarczy, że do klasycznej, czarnej kawy z ekspresu dodasz dowolny syrop smakowy, szczyptę wybranej przyprawy bądź też odrobinę czekolady. Nie chcesz tracić pieniędzy na zakup wszystkich składników i czasu na samodzielnie przygotowanie kawy aromatyzowanej? Możesz kupić gotowy produkt – to wygodny i szybki sposób na cieszenie się wyjątkowym aromatem kawy smakowej we własnym domu. Jeśli interesuje Cię dobrej jakości kawa ziarnista do ekspresu, zapraszamy do zapoznania się z szeroką i zróżnicowaną ofertą naszego sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl