Kawa truflowa

Kawa truflowa - ciekawa nisza dla smakosza

Klasyczna "mała czarna" ma wielu sympatyków. Nie oznacza to, że dla wszystkich musi być ona jedynym i niepowtarzalną opcją. Jeżeli szukamy alternatywnych i nowych rozwiązań, kawa truflowa może być jednym z nich. Nie kojarzymy trufli z zastrzykiem kofeiny, aczkolwiek w naszym sklepie jest to jedna z najpopularniejszych kaw. Czym się charakteryzuje? Kawa truflowa to przede wszystkim bardzo intensywny smak, który nie przypomina do końca typowej słodyczy. Jej głębia oraz wyjątkowy aromat sprawia jednak, że nawet najbardziej ortodoksyjni smakosze przyznają jej swoje uznanie.

Kawy truflowe z najlepszych ziaren

Wyzwolenie takiego smaku oraz aromatu nie byłoby możliwe bez wykorzystania odpowiednich ziaren. Kawy truflowe, podobnie jak nasze inne połączenia smakowe, mają podstawę w brazylijskich Santos 100% Arabica. Przede wszystkim wyróżnia się ona niską kwasowością, która nie oddziałuje na aromacie - cały czas jest on bardzo wyczuwalny. Kawy truflowe właśnie dzięki takiej bazie mogą poszczycić się subtelnością oraz zbalansowanym charakterem. Nie da się ukryć, że dla wszystkich fanów słodyczy taka pozycja jest wręcz obowiązkowa, aby przynajmniej dać jej szansę.

Kawa truflowa - w jaki sposób możemy ją podać?

Nietrudno się domyślić, z czym kawa truflowa będzie kojarzyć się na pierwszym miejscu. Oczywiście doskonale sprawdzi się ona jako dodatek do deseru w środku dnia - możemy dzięki niej podwyższyć nasz poziom cukru w odpowiedni sposób. Piżmowy aromat świetnie będzie komponować się z trzcinowym cukrem oraz śmietanką. Kawa truflowa to jednak nie tylko opcja na ciepło. Najczęściej kojarzymy ten trunek z zimowym wieczorem czy też jesienną szarugą za oknem. Jej mrożona wersja doskonale sprawdza się również w trakcie wakacyjnych upałów. Dzięki obniżonej zawartości kofeiny możemy ją pić nie tylko rano oraz w ciągu dnia, ale także wieczorem.

Kawy truflowe - definicja świeżości

Oczywiście smak i aromat to nie jedyne kwestie o które musimy zadbać po to, aby nasze kawy truflowe cieszyły Was fantastycznym smakiem. Przede wszystkim musimy dopilnować, aby ziarna były świeżo palone. Staramy się zachować maksymalnie dużo świeżości oraz aromatu po to, abyście mogli się cieszyć jak najlepszym zapachem oraz aromatem. Kawy truflowe muszą być również przygotowane przy użyciu najwyższej jakości olejków. Tylko i wyłącznie w taki sposób jesteśmy w stanie osiągnąć taki smak naszych smakowych napojów, który zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl