Przechowywanie herbaty liściastej – co trzeba wiedzieć?
Przechowywanie herbaty liściastej – co trzeba wiedzieć?

Odpowiednie przechowywanie herbaty liściastej wpływa na jej jakość, czyli między innymi na to, jak długo zachowuje swoją świeżość i smak. Stosując się do kilku prostych porad, można przedłużyć jej przydatność do spożycia. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Spis treści:

  1. Przechowywanie herbaty liściastej – jak zapewnić jej odpowiednie warunki?
  2. Jak przechowywać herbatę liściastą?
  3. Jak przechowywać herbatę liściastą czarną?
  4. Jak wygląda przechowywanie herbaty liściastej zielonej?

Przechowywanie herbaty liściastej – jak zapewnić jej odpowiednie warunki?

Herbata to jeden z tych produktów, który wymaga specjalnego traktowania, jeśli chcesz, aby na dłużej zachował głęboki aromat i pierwotny smak. Dotyczy to wszystkich jej rodzajów. Niezależnie od tego czy preferujesz herbatę czarną, zieloną czy może taką z dodatkiem ziół. Przechowywanie herbaty liściastej z reguły nie jest kłopotliwe, ale polecamy zaopatrzyć się w szczelny pojemnik, który chronić będzie przed działaniem promieni słonecznych i zapobiegać utracie aromatów.

Jak przechowywać herbatę liściastą?

Najważniejszą zasadą dotyczącą przechowywania herbaty jest zapewnienie jej suchego i chłodnego miejsca. Herbatę liściastą polecamy zamknąć w metalowym bądź szklanym, ale nieprzezroczystym pojemniku i dodatkowo wstawić na przykład do szafki. Dzięki temu herbata będzie skutecznie zabezpieczona przed światłem i wysoką temperaturą. Optymalna temperatura do przechowywania herbaty to około 19 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest także to, żeby słoik był wyparzony i czysty, aby liście nie przeszły zapachem innego produktu.

Jak przechowywać herbatę liściastą czarną?

Czarna herbata już na etapie produkcji poddana została procesowi fermentacji, co sprawia, że jest mniej wymagająca, niż na przykład herbata zielona. Oczywiście warto chronić ją przed promieniami słonecznymi i wilgocią, aby jak najdłużej zachować jej smak, ale w kwestii pudełka, w którym będzie przechowywana, panuje większa dowolność. Czarną herbatę liściastą można zamknąć nawet w ozdobnym pojemniku z drewna lub ceramiki.

Jak wygląda przechowywanie herbaty liściastej zielonej?

Herbata zielona ma znacznie krótszy termin do spożycia i dlatego potrzebuje nieco więcej troski. Najlepszym rozwiązaniem może być przechowywanie jej w lodówce, co pomoże jej zachować świeżość na dłużej. Natomiast jak przechowywać herbatę wysokogatunkową i nisko utlenioną? W ich przypadku także bardzo dobrze sprawdzi się szczelne opakowanie i chłodne miejsce. Dzięki temu cenne substancje roślinne będą się wolniej wytracać. 

Wybieraj tylko najlepsze herbaty liściaste! Sprawdź naszą ofertę i wybierz propozycje, które na pewno Ci posmakują.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl