Aromatyzowanie kawy
Aromatyzowanie kawy

Dobrze smakuje, pobudza i uszczęśliwia, są dziesiątki powodów, by pić kawę i prawie nie ma badań, które by się z tym nie zgadzały. Picie kawy pozostaje doznaniem zmysłowym, które obejmuje nie tylko zmysł węchu i smaku, ale także uczucia, emocje, pamięć i przyjemność. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, który szuka różnorodności i chce odkrywać nowe smakowe horyzonty, to trafiłeś we właściwe miejsce. W Magnificent Coffee specjalne mieszanki kawy, są uzupełnione wyselekcjonowanymi nutami aromatów, tworząc wyjątkowo pyszną fuzję z klasycznym smakiem kawy.

Jak wygląda proces aromatyzowania ziaren?

Aby dokonać aromatyzacji kawy, do ziaren po procesie prażenia, podczas którego usuwa się z nich wilgoć, dodaje się specjalne olejki aromatyczne. Suszone ziarna następnie wchłaniają głęboko i przechowują substancje zapachowe. Jeśli takie ziarna zostaną zmielone przed przygotowaniem kawy, substancje aromatyczne w proszku kawowym optymalnie rozwijają się i dostają do kawy podczas procesu parzenia. Jeśli do przygotowania gorącego napoju używa się ziaren kawy smakowej Magnificent Coffee, dominuje nie tylko lekki aromat ziaren Honduras SHG 100% Arabiki, ale także bardzo indywidualny smak konkretnego aromatu. 

W naszej ofercie posiadamy kawy ziarniste smakowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jak przygotowywana jest kawa aromatyzowana?

Kawę aromatyzowaną można przygotować jak zwykłą kawę, ciesząc się pysznym zapachem substancji aromatycznych. Korzystając z kawy aromatyzowanej ziarnistej, ryzykujemy jednak zaklejenie młynka w ekspresie. Aromaty takie jak karmel czy wanilia, mogą zatkać filigranowy mechanizm, co wiąże się ze skomplikowanym czyszczeniem. Także dodane smaki, amaretto lub śmietanki irlandzkiej, nie wpływają korzystnie na elementy wewnętrzne urządzenia, dlatego nie rekomendujemy samodzielnego mielenia kawy smakowej w ekspresach ciśnieniowych, gdyż grozi to awarią młynka. Aby chronić maszynę i jednocześnie cieszyć się aromatem kawy smakowej, możesz zamówić w Magnificent Coffee mielenie na życzenie i rozkoszować się kawą aromatyzowaną bez obaw o swój ekspres. 

 

Wybór aromatów jest prawie nieograniczony

Połączenie najlepszej kawy Arabica z doskonale dozowanym aromatem orzecha laskowego w kawie ziarnistej Hazelnut, zapewnia wyjątkowo pyszny smak, który jest wyraźnie zaznaczony, ale nie natrętny. Zrównoważony smak z dobrze proporcjonalną kwasowością, dzięki słodkim aromatom wanilii odnajdziesz w kawie smakowej Vanilla. Kawa smakowa Irish Cream przywodzi z kolei na myśl, krem irlandzki z aromatem palonych ziaren honduraskiej Arabiki. Każdy znajdzie bukiet, który zaspokoi jego gust. Smakowe niuanse wahają się od słodkich do ostrzejszych i pikantnych. Kawy ziarniste smakowe Magnificent Coffee są doskonałą propozycją, jeśli chcesz tworzyć napoje o wyjątkowym smaku, takie jak te serwowane w kawiarniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl