Kawa ziarnista Arabica

Kawa ziarnista CUBA 100% Arabica Kawa ziarnista CUBA 100% Arabica
Cena:

49,00 zł

zobacz więcej

Wśród wielu gatunków kaw to właśnie kawy Arabica są uznawane za najlepsze na świecie. A wszystko jest związane z glebami, które świetnie sprawdzają się przy uprawie kawy. Co istotne uprawa kawy w poszczególnych rejonach w strefie międzyzwrotnikowej trochę się różni, na co wpływ ma m.in. lokalny klimat i różnorodne gleby. 

Kawa ziarnista Arabica 

Kawa ziarnista Arabica posiada szeroki wachlarz smakowy od nut czekoladowych, orzechowych, kwiatowych, po owocowe. Do tego kawa Arabica może mieć bardziej wytrawny smak lub ocierać się o winne rejony kubków smakowych. Wiele osób uważa, że mają swoją ulubioną kawę. Warto jednak próbować nowych smaków, a starannie wyselekcjonowane i świeżo palone ziarna Magnificent Coffee sprawią, że picie kawy stanie się codziennym wyjątkowym doznaniem. Zwłaszcza, jeśli przez długi czas piło się tę samą kawę. Zmiana rodzaju kawy może zrobić kolosalną różnicę. Kawa ziarnista Arabica to kawa, której pełne walory smakowe uzyskujemy po zmieleniu i zaparzeniu np. w ekspresie. Warto mieć na uwadze ten fakt, gdy przykładowo po zmieleniu postawiamy na przygotowanie kawy w Dripie V60. W takiej sytuacji uzyskamy smak i aromat, który będzie odrobinę inny niż, gdy kawa ziarnista będzie parzona w ekspresie. Do zaparzenia kawy w Dripie najlepsza okaże się kawa zmielona w młynku żarnowym. 

Warto wiedzieć, że każdy sposób parzenia kawy wydobywa z niej inne walory. Podobnie, jak istotny jest dobór młynka do mielenia kawy. Kawa Arabica 100% pozwala na parzenie jej na różne sposoby. Najważniejsze w kawie ziarnistej jest to, aby przed parzeniem była świeżo zmielona, by móc wydobyć z ziaren odpowiedni smak i aromat, który pod wpływem temperatury wody uwolni się i sprawi, że będzie można cieszyć się tym czarnym płynem. 

Najlepsza kawa Arabica 

Najlepsza kawa Arabica to ta, która będzie odpowiadała preferencjom smakowym i zapachowym osoby pijącej. Warto próbować różnych rodzajów, bo może okazać się, że bardziej przypadnie nam do smaku kawa z Kenii lub z Malawi, a nie z Rwandy, czy z Etiopii. W zależności od tego, jaki typ kawy lubimy - a konkretniej w zależności od smaku lub zapachu, który preferujemy. Wśród kaw Arabica znajdziemy kawy, które są bardzo zróżnicowane i zaspokoją nawet najbardziej wybredne kubki smakowe. Ich odmienna intensywność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto zwrócić uwagę na kwasowość smaku kawy, która jest różna w zależności od rejonu, z którego pochodzą ziarna. Dlatego pijąc Arabicę, warto sprawdzić, skąd pochodzą ziarna, które będziemy mielić, byśmy mogli cieszyć się niepowtarzalnym smakiem.

W ofercie naszego sklepu znajduje się także kawa ziarnista do ekspresu, którą gorąco polecamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl