Bulletproof coffee czyli kawa kuloodporna
28.jpg

Bulletproof coffee

Kawa kuloodporna, inaczej znana jako bulletproof coffee, jest to kawa z dużą ilością masła lub oleju kokosowego. Dostarcza nam dużej porcji energii, przyczynia się do odpowiedniej pracy naszego mózgu oraz pomaga nam w pozbyciu się tkanki tłuszczowej. 

Propagatorem tego kawowego napoju jest Amerykanin David Asprey, który podróżując po Tybecie zauważył, że miejscowi tubylcy piją herbatę z masłem z mleka jaków. Zafascynowany tym zwyczajem postanowił zmodyfikować ten rytuał i przeniósł go na amerykańskie ziemie. Pomysł zmodyfikował zamieniając herbatę na kawę, a masło z mleka jaków na olej kokosowy. Tak właśnie narodziła się bulletproof coffee.


Kawa
przygotowana w ten sposób może śmiało zastąpić nam pierwszy posiłek dnia. Zdrowe tłuszcze zawarte w oleju kokosowym są odpowiedzialne za odpowiednią pracę naszego mózgu co pomaga nam w lepszym skupieniu i koncentracji. Tłuszcze przyczyniają się również do występowania mniejszego łaknienia ponieważ są długo wchłanialne przez co nasz organizm odczuwa poczucie sytości. Za to kofeina zawarta w kawie daje nam dużo energii i pobudza do działania przez co idealnie nadaje  się do rozpoczęcia dnia. 

Niestety, ale bulletproof coffee nie zastąpi nam w pełni zbilansowanej diety o czym trzeba koniecznie pamiętać. Pamiętajmy zatem, że tylko odpowiednio dobrane posiłki pomogą nam zachować prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu co w pełni przełoży się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Zapraszamy na filmik z przepisem na bulletproof coffee.


Przeczytaj więcej artykułów na: https://www.magnificentcoffee.pl/blog/wpis

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl