Ekspres ciśnieniowy do kawy jaki wybrać?
78.jpg

Ekspres Ciśnieniowy

Zakup ekspresu do kawy, który spełni w stu procentach oczekiwania Twoje oraz pozostałych domowników to nie lada wyzwanie. Wybór jest przeogromny, a funkcje i parametry tego typu sprzętów to niekończąca się opowieść. Jednak najbardziej zróżnicowane kawowe kombajny to właśnie ekspresy ciśnieniowe, na których dzisiaj się skupimy.

Na wstępie należy rozdzielić ten rodzaj ekspresów na dwie kategorie - ekspresy kolbowe i automatyczne. I już na starcie musimy zadać sobie pytanie czy jesteśmy zwolennikami rytuałów i pełnej kontroli nad przygotowywanymi napojami, czy raczej lubimy wygodę i zależy nam na funkcjonalności. Decydując się na codzienne rytuały i w pełni świadome traktowanie ziaren wybierzemy oczywiście ekspres kolbowy, do którego warto od razu kupić dobry młynek (najlepiej ręczny), rondelek do spieniania mleka i tamper do ubijania kawy w kolbie jeśli nie ma go w zestawie z ekspresem. Idąc tą drogą mamy całkowity wpływ na smak, konsystencję, ilość i stopień zmielenia kawy, zaś ekspresy pozwalają na zapamiętanie kilku ustawień co do ilości i temperatury wody. W niektórych modelach możemy liczyć również na podgrzewanie filiżanek, automatyczne odkamienianie i czyszczenie, jak również dobrą cenę, design i oszczędność miejsca w kuchni.

dobra kawa ziarnista do ekspresu

Jeśli to za mało - wtedy należy szukać wśród ekspresów automatycznych, które oferują z roku na rok coraz więcej funkcji. Budzenie kawą o ustalonej godzinie, automatyczne czyszczenie zbiornika na mleko, idealne latte po jednym kliknięciu, czy też przepyszne cappuccino w kilkanaście sekund to tylko niektóre z dziesiątek udogodnień, jakimi raczą nas inżynierowie pracujący nad najważniejszymi urządzeniami w naszych domach. Od jakiegoś czasu niektóre modele pozwalają na zdalne zaparzenie kawy za pomocą aplikacji na smartfon, w której nie tylko mamy możliwość uruchomienia ekspresu, ale również dostosujemy jego ustawienia, spersonalizujemy każdą kawę, a także opracujemy zupełnie nowe przepisy na ten cudowny napój.

Najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego?

Nie możemy zapomnieć, że w tym wszystkim najważniejsza jest kawa i jej smak. Wybór idealnej kawy do ekspresu ciśnieniowego zależy od preferencji każdego kawosza. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kawą w ziarnach spróbuj koniecznie naszej kawy TOP. Podstawowe funkcje automatycznych ekspresów pozwalają dopasować moc, ilość i temperaturę napoju. Odrobinę lepsze egzemplarze wyposażone są w młynek z regulacją stopnia zmielenia ziaren. Przed zakupem warto zaczerpnąć informacji o głośności pracy młynka oraz materiale, z którego wykonane są jego żarna. Ważna jest także wygoda korzystania ze sprzętu, którą zapewnią wyjmowane zbiorniki na wodę i mleko.

kawa do ekspresu sklep

Spore znaczenie ma również ilość użytkowników i częstotliwość korzystania z domowego ekspresu do kawy. Jeśli często gościsz u siebie znajomych, rodzinę, których zawsze częstujesz kawą - o wiele lepszy będzie ekspres ciśnieniowy, w którym nie ma konieczności czyszczenia kolby i ubijania kawy każdorazowo. Przygotowanie na przykład sześciu filiżanek świeżo mielonej ręcznie kawy może potrwać nawet 15 - 20 minut, przy czym potrzebne jest także spore zaangażowanie w obsługę ekspresu. Posiadacz automatu przygotuje sześć dowolnych kaw w 5 minut przy minimalnym ingerowaniu w pracę maszyny. Czy jednak zaoszczędzony czas wynagrodzi odebraną frajdę z zabawy w domowego baristę? Na to pytanie każdy kawosz ma własną odpowiedź.

Zapraszamy również na Nasz podcast kawowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl