Uprzejmie informujemy, że ze względu na odbywającą kwarantannę nie realizujemy nowych zamówień.

Parzenie kawy za pomocą French Pressu
52.jpg

French Press

French Press znany również jako prasa francuska to proste urządzenie, które pomoże w bardzo szybki i przede wszystkim łatwy i wygodny sposób przyrządzić dobrej jakości kawę bez fusów. 

French Press wynaleziony został w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Jak sama nazwa wskazuje pierwsze egzemplarze powstały we Francji jednak urządzenie to jako pierwszy opatentował Włoch Attilio Calimani w 1929 roku.

Zaparzacz zbudowany jest ze szklanego lub metalowego cylindra, a jego sekretem jest tłok zakończony najważniejszą częścią całego urządzenia czyli filtrem o strukturze siateczki, który jest odpowiedzialny za oddzielenie fusów od naparu kawowego. 

kawa świeżo palona


Jakie ziarno wybieramy pod French Press?

Ziarno pod French Press powinno być dobrej jakości ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli oddać 100 % możliwości jakie daje nam to urządzenie. Możemy wybrać blend pod espresso albo kawy single originWszystko zależy od naszych preferencji smakowych. My oczywiście jak zwykle zachęcamy do eksperymentowania.


Jak zaparzyć kawę z French Press?


Grubo zmieloną kawę ( mniej więcej jak biały cukier ) zalewamy gorącą wodą o temperaturze ok 90 stopni w proporcjach 60 g kawy na 1 litr. Napar mieszamy i zostawiamy na ok 30 sekund. Po tym czasie ponownie mieszamy 2-3 razy i zakładamy tłok dotykając powierzchni naparu. Po upływie kolejnych 3-4 minut powolnym jednostajnym ruchem przesuwamy tłok od French Pressa w dół wciskając fusy na dno naczynia. W tym momencie otrzymujemy czysty napar i kawa jest gotowa do spożycia. Zalecane jest przelanie kawy od razu do filiżanek/kubków i nie pozostawianie reszty w prasce, ponieważ mając kontakt z fusami stanie się ona zbyt gorzka.

kawa do ekspresu ziarnista

Jeżeli zaczynacie swoją przygodę z kawą ziarnistą to French Press będzie według nas idealną propozycją. W bardzo szybki i łatwy sposób przyrządzicie dobrej jakości kawę bez fusów. Jeśli jeszcze nie jesteście do końca przekonani to odwiedźcie najbliższą kawiarnie, która zaoferuje Wam przygotowanie kawy metodami alternatywnymi używając French Pressa, a na pewno się nie zawiedziecie.

Dzięki prostocie wykonania i użytkowania urządzenie to jest bardzo popularne i od lat cieszy się sympatią na całym świecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoplo.pl