Parzenie kawy za pomocą French Pressu
52.jpg

French Press

French Press znany również jako prasa francuska to proste urządzenie, które pomoże w bardzo szybki i przede wszystkim łatwy i wygodny sposób przyrządzić dobrej jakości kawę bez fusów. 

French Press wynaleziony został w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Jak sama nazwa wskazuje pierwsze egzemplarze powstały we Francji jednak urządzenie to jako pierwszy opatentował Włoch Attilio Calimani w 1929 roku.

Zaparzacz zbudowany jest ze szklanego lub metalowego cylindra, a jego sekretem jest tłok zakończony najważniejszą częścią całego urządzenia czyli filtrem o strukturze siateczki, który jest odpowiedzialny za oddzielenie fusów od naparu kawowego. 

kawa świeżo palona


Jakie ziarno wybieramy pod French Press?

Ziarno pod French Press powinno być dobrej jakości ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli oddać 100 % możliwości jakie daje nam to urządzenie. Możemy wybrać blend pod espresso albo kawy single originWszystko zależy od naszych preferencji smakowych. My oczywiście jak zwykle zachęcamy do eksperymentowania.


Jak zaparzyć kawę z French Press?


Grubo zmieloną kawę ( mniej więcej jak biały cukier ) zalewamy gorącą wodą o temperaturze ok 90 stopni w proporcjach 60 g kawy na 1 litr. Napar mieszamy i zostawiamy na ok 30 sekund. Po tym czasie ponownie mieszamy 2-3 razy i zakładamy tłok dotykając powierzchni naparu. Po upływie kolejnych 3-4 minut powolnym jednostajnym ruchem przesuwamy tłok od French Pressa w dół wciskając fusy na dno naczynia. W tym momencie otrzymujemy czysty napar i kawa jest gotowa do spożycia. Zalecane jest przelanie kawy od razu do filiżanek/kubków i nie pozostawianie reszty w prasce, ponieważ mając kontakt z fusami stanie się ona zbyt gorzka.

kawa do ekspresu ziarnista

Jeżeli zaczynacie swoją przygodę z kawą ziarnistą to French Press będzie według nas idealną propozycją. W bardzo szybki i łatwy sposób przyrządzicie dobrej jakości kawę bez fusów. Jeśli jeszcze nie jesteście do końca przekonani to odwiedźcie najbliższą kawiarnie, która zaoferuje Wam przygotowanie kawy metodami alternatywnymi używając French Pressa, a na pewno się nie zawiedziecie.

Dzięki prostocie wykonania i użytkowania urządzenie to jest bardzo popularne i od lat cieszy się sympatią na całym świecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl