Kawa, a odchudzanie
12.jpg

Kawa jest najczęściej spożywanym napojem na świecie. Zawarta w niej kofeina pobudza nasz układ nerwowy oraz zapobiega występowaniu różnych chorób między innymi Alzheimera, czy Parkinsona. 

Kawa na odchudzanie

Kawa posiada również właściwości, które wspomagają proces odchudzania. Głównie chodzi o przyspieszenie metabolizmu co skutkuje większą koncentracją, wzmożonym wydatkowaniem energii, zwiększonym spalaniem tłuszczu oraz zmniejszonym apetytem. 

Dzienna dawka kofeiny waha się miedzy 200, a 400 mg i uzależniona jest od wagi i tolerancji naszego ciała.

W celu poprawy efektów kawy na odchudzanie kofeinę powinno przyjmować się ok 30 min przed wysiłkiem fizycznym. Zalecane jest wtedy spożycie jej w dawce ok 200 mg. Dla porównania jedna czarna kawa przygotowana w szklance ma jej od 70 mg do 140 mg.

Jeśli chcemy, żeby kawa faktycznie pomagała nam w spalaniu zbędnego tłuszczu to musimy stosować się do poniższych zasad:

- pijemy tylko czarną kawę (bez mleka i bez cukru) jeśli musimy już dodać mleko to max. 0,5 %

- najlepiej dużą czarną pić przed treningiem, spacerem lub innym wysiłkiem fizycznym

- bez dobrze zbilansowanej diety nasze szanse  z kawą na odchudzanie maleją drastycznie

Pamiętajmy, że kawa odchudzająca sama w sobie nie jest i zasadniczo nie wpłynie na proces naszego odchudzania. Niezbędny do tego jest wysiłek fizyczny oraz zbilansowana dieta. Zadbajmy o te wszystkie czynniki, aby cieszyć się lepszą sylwetką i naszym zdrowiem!!!

Sprawdź również inne artykuły na Naszym blogu.

Więcej informacji na ten tematy w poniższym filmie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl