Najlepsza kawa ziarnista do ekspresu
96.jpg

Wielu z nas nie jest w stanie sobie wyobrazić rozpoczęcia każdego dnia bez kubka gorącej kawy. Niezbędna dawka kofeiny po pewnym czasie staje się pewnego rodzaju codziennym rytuałem. Jej poranne przygotowanie wymaga dobrej jakości ekspresu, ale przede wszystkim doskonałej kawy ziarnistej, która zostanie z Tobą przez długi czas.

Jakość w parze ze świeżością

Bez wątpienia na smak kawy wpływa wiele czynników. Niektórzy z nas poszukują konkretnych ziaren, inni preferują napoje z różnego rodzaju dodatkami, takimi jak mleko, cukier, czy nawet miód. Niezależnie od ulubionego rodzaju kawy, bez wątpienia kluczowym aspektem jest sposób jej wypalania oraz czas od tego procesu, aż do wysyłki. Najlepsze palarnie i sklepy oferujące wysokiej jakości kawy, sprzedają ziarna, które zostają wypalone w dniu samej wysyłki. My także należymy do tej grupy, co zachęca wielu naszych użytkowników do zakupów na naszej stronie. Dzięki zawsze świeżo palonej kawie, jesteśmy w stanie jeszcze bardziej dostrzec jej wyjątkowy smak i aromat.

Właściwa współpraca z ekspresem

Nie wszystkie kawy będą smakować w ten sam sposób przy okazji tradycyjnego przygotowania, jak i przy okazji użycia ekspresu. Wynika to z nieco innych proporcji, które bardziej pasują do użycia bardziej nowoczesnego rozwiązania przy okazji przygotowywania kawy. Według INEI, czyli Narodowego Instytutu Włoskiego Espresso, idealny stosunek robusty do arabicy to 70/30 procent. Tak się składa, że oferowana przez nas kawa ziarnista Espresso Original Blend posiada właśnie taka proporcje. Właśnie dlatego nadaje się idealnie do przygotowywania w ekspresie ciśnieniowym. Rzecz jasna nie wyklucza to możliwości zalania jej wrzątkiem z czajnika, natomiast nowoczesne rozwiązanie, coraz bardziej wybierane przez Polaków, jest w stanie wyciągnąć jeszcze lepszy smak kawy przygotowanej właśnie w taki sposób.

Odejście od tradycyjnej czarnej kawy

Mnóstwo osób nie przepada za smakiem mocnej kawy, natomiast bardzo lubi bardziej łagodne rozwiązania, takie jak latte macchiato, czy tez cappuccino. Do wydobycia odpowiedniego aromatu takiego napoju nie wystarczy zalanie mlekiem tradycyjnej kawy bez żadnych dodatków. Niektóre z rodzajów ziaren znacznie lepiej sprawdzą się w kombinacji z mlekiem, niż inne. Możemy na pierwszym miejscu wyróżnić różnego rodzaju arabiki, takie jak te pochodzące z krajów Ameryki Łacińskiej, czyli Salvador, Colombia, czy też Peru. Chociaż wszystkie te kawy delikatnie się różnią, to dzięki profilowi smakowemu opartemu na czekoladzie i orzechach idealnie pasują do przygotowania wielu odmian kawy z mlekiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl