Jaka kawa do ekspresu kolbowego?
Jaka kawa do ekspresu kolbowego?

Ekspres kolbowy to urządzenie zaliczane do kategorii ekspresów ciśnieniowych, czyli takich, które przepuszczają wodę pod ciśnieniem przez uprzednio zmieloną kawę. Ich elementem charakterystycznym, jak sama nazwa wskazuje, jest kolba, czyli metalowy pojemnik z rączką. Urządzenia tego typu są sterowane manualnie i służą głównie do parzenia kawy czarnej. Poniżej wyjaśniamy, jaka kawa do ekspresu kolbowego sprawdzi się najlepiej.

Spis treści:

  1. Jaka kawa do ekspresu kolbowego – garść porad
  2. Jaka kawa mielona do ekspresu kolbowego – podpowiadamy!
  3. Najlepsze kawy mielone dla wymagających

Jaka kawa do ekspresu kolbowego – garść porad

Odpowiedź na pytanie, takie jak jaka kawa do ekspresu kolbowego, nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Idealna kawa do tego typu ekspresu to ta ziarnista. Jest ona bowiem w stanie zachować pełnię smaku i aromatu przed zaparzeniem. Przyrządzone na bazie wysokiej jakości ziaren espresso będzie idealnie kremowe, a jej body - pełne. Taki napój z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający kawosze. Kawę przeznaczoną do zaparzenia w ekspresie kolbowym należy mielić w wysokiej jakości młynku. Dzięki temu uzyskać można drobno zmielony, idealnie miękki w dotyku produkt, który będzie miał krótszy kontakt z wodą w czasie parzenia, efektem czego będzie napój o zachwycającym smaku. Ziarna kawy do ekspresu kolbowego nie mogą się znajdować zbyt długo w młynku. W przeciwnym wypadku, zbyt szybko zwietrzeją, wpływając negatywnie na smak naparu.

Jaka kawa mielona do ekspresu kolbowego – podpowiadamy!

A co jeżeli chodzi o kwestię, taką jak: jaka kawa mielona do ekspresu kolbowego? To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na samodzielne zmielenie ziaren. Kupując gotową kawę mieloną, skutecznie przyspieszyć można proces jej parzenia, bez konieczności zakupu młynku do mielenia. Wybierając ją, szczególną uwagę należy zwrócić na specyfikację. Nie wszystkie dostępne na rynku produkty będą się bowiem nadawały do ekspresu kolbowego. Przykładowo, grubo zmielona kawa sprawdza się wyłącznie w przypadku ekspresów przelewowych, a ziarna z bardzo drobnego przemiału, skutkować mogą zbyt silnym ubiciem. Urządzeniom kolbowym dedykowane są kawy zmielone średnio lub drobno.

Najlepsze kawy mielone dla wymagających

Nasz sklep internetowy Magnificent Coffee ma w swojej ofercie najwyższej jakości kawy mielone. Tym, co je wyróżnia jest to, iż są one zawsze świeżo mielone przed wysyłką do Klienta. Poszczególne produkty różnią się od siebie zarówno stopniem zmielenia, jak i wagą czy smakiem. Nie czekaj i już dziś przetestuj jedną z naszych kawowych kompozycji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl