Kawa robusta ziarnista

Kawa robusta ziarnista - intensywność przede wszystkim

Podczas pierwszych łyków naszej codziennej dawki kofeiny każdy z nas ma nieco inne oczekiwania. Jedni szukają łagodnych aromatów oraz smaku, który będzie się odpowiednio komponować z delikatnymi właściwościami pobudzającymi. Z drugiej strony mamy tych, którzy potrzebują energetycznego kopa i intensywność stawiają zdecydowanie na pierwszym miejscu. Kawa robusta ziarnista świetnie sprawdzi się dla tej drugiej grupy. Zawiera ona znacznie większe stężenie kofeiny, niż w przypadku innych rodzajów. Sięga ono nawet 2,5 procent w każdym ziarnie, co stanowi bardzo wysoki wskaźnik. Warto również wspomnieć o kwasie chlorogenowym, który ma bardzo pozytywne właściwości dla naszego zdrowia. Kawa robusta ziarnista oczywiście daje energetycznego kopa zarówno na rozpoczęcie dnia, ale również w ujęciu długofalowym. Jej regularne spożycie poprawia odporność oraz wydolność.

Kawa ziarnista robusta - wymagające warunki dojrzewania

Z pewnością kawa ziarnista robusta nie jest aż tak popularna, jak często zestawiana z nią arabica. Nie ma to aż takiego związku ze smakiem, ale przede wszystkim z ograniczoną dostępnością w porównaniu do innych rodzajów kawy ziarnistej. Musi ona dojrzewać wręcz w spartańskiej temperaturze od 23 do 35 stopni w skali roku. Znacznie niższa wysokość nad poziomem morza wcale nie rozwiązuje problemu, ponieważ wciąż kluczowym aspektem jest właśnie znalezienie terenów, które sprostają temperaturze. Po tej krótkiej dawce wiedzy nietrudno się domyślić, że kawa ziarnista robusta pochodzi z regionów Afryki Subsaharyjskiej - w końcu takie kraje jak Etiopia czy Kenia słyną z uprawiania kawowca. Obecnie jednak ten intensywny rodzaj kawy pochodzi przede wszystkim z Azji Południowo-Wschodniej(Indonezja, Wietnam) oraz z Indii.

Kawa ziarnista robusta - idealny pomysł na prezent

Miłośnicy latte czy cappuccino łapią się za głowę, kiedy ktoś pije espresso czy też jego podwójną "dawkę" w postaci doppio. Niemniej jednak mamy bardzo dużą grupę takich osób także w Polsce. W zwyczaj picia standardowej porcji kofeiny w malutkiej filiżance bardzo dobrze wpisuje się właśnie kawa ziarnista robusta. Jej odpowiednie przygotowanie pozwoli na stworzenie doskonałego napoju zarówno pod kątem smaku, jak również intensywności. Bardzo dobrze sprawdzi się jako upominek dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez wypicia mocnej, czarnej kawy. Na sam koniec przypominamy, że kawa ziarnista robusta bardzo dobrze oddziałuje na zdrowie.

Wszystkie kawy w naszym sklepie to kawy świeżo palone!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl