Kawa świeżo palona

Kawa świeżo palona z całego świata

Wybierz się z nami w podróż dookoła globu i poznaj fantastyczny smak ukryty w ziarnach. Kawa świeżo palona w naszym sklepie internetowym pochodzi z przeróżnych miejsc na świecie. Możesz poznać charakter każdego z nich już po pierwszych kilku łykach, a nawet zapachu. Region pochodzenia ma także wpływ na samą intensywność. W końcu kawa świeżo palona może być nie tylko porannym zastrzykiem kofeiny, ale także dobrze smakować dzięki swojej łagodności i delikatności. Z jakiego regionu polecamy nasze produkty? To wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji! Bardzo dużą popularnością cieszą się kawy afrykańskie, w których znajdziemy bardzo szerokie spektrum smaków i aromatów. Intensywne ziarna dojrzewające w etiopskim słońcu charakteryzują się zupełnie innymi wrażeniami, aniżeli te dostarczane przez lekko cytrusowy aromat z Tanzanii. Oczywiście mamy w naszej ofercie także produkty z takich regionów świata jak Ameryka Łacińska i Azja.

Kawa ziarnista świeżo palona - robusta czy arabica?

Aromat oraz smak zależy w dużej mierze od miejsca pochodzenia. Kawa ziarnista świeżo palona najczęściej jest spotyka w dwóch rodzajach. Arabica jest zdecydowanie najpopularniejsza. Charakteryzuje się lekkością i łagodnością. Do jej uprawy potrzeba wilgotnego klimatu oraz wysokości, na której ziarna mogą prawidłowo dojrzewać. Znacznie bardziej intensywna w tym duecie jest robusta. Kwas chlorogenowy oraz bardzo duża zawartość samej kofeiny sprawia, że ta kawa ziarnista świeżo palona daje znacznie większy zastrzyk energii. Różnica jest dostrzegalna także w mocniejszym smaku - robustę polecamy szczególnie miłośnikom espresso oraz doppio, także ze względu na charakterystyczną piankę. Czy jej mniejsza popularność wynika wyłącznie ze smaku? Nie, po prostu robusta wymaga bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Duża ilość słońca oraz średnia temperatura powyżej 25 stopni dają możliwość jej dojrzewania w zaledwie kilku miejscach na świecie, do których należą Indie, Indonezja czy Brazylia.

Świeżo palona kawa - idealny pomysł na prezent

Kiedy sprawiamy niespodziankę bliskim osobom, chcemy połączyć radość z funkcjonalnością. Świeżo palona kawa dla wielu może stanowić doskonały start każdego dnia. Aromat oraz zapach zachęcający nas do subtelnych łyków pozytywnie nakręca nas na nadchodzące wyzwania. Nasza świeżo palona kawa zawdzięcza swoją, nomen omen, świeżość sposobowi pakowania. Poza jakością samych ziaren zawsze pilnujemy, aby była ona wypalona i pakowana w dniu wysyłki.

W ofercie naszego sklepu znajduje się także kawa ziarnista Arabica, którą gorąco polecamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl