Kawy ziarniste z Afryki posiadają szeroki wachlarz smakowy od nut czekoladowych, orzechowych, kwiatowych, po owocowe. Warto zwrócić uwagę na kwasowość smaku kawy, która jest różna w zależności od rejonu, z którego pochodzą ziarna. 

Kawy z Afryki - w głąb Czarnego Lądu

Znajdziemy wiele różnych sposobów na kulinarne podróże po całym świecie. Możemy spróbować włoskich makaronów, hiszpańskich paelli czy też herbat prosto z indyjskich pól uprawnych. Kawy z Afryki stanowią idealny pomysł na bliższe poznanie tego wciąż tajemniczego kontynentu. Przeważają bardzo intensywne aromaty, które znakomicie odzwierciedlają wyjątkowy charakter Czarnego Lądu. Bez wątpienia duża część z nas poszukuje zastrzyku energii wraz z pierwszym łykiem intensywnej kawy ziarnistej Arabiki każdego ranka. Kawy z Afryki świetnie sprawdzą się w każdych warunkach. Docenią je zarówno wytrawni kawosze, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tym gorącym napojem.

Z jakiego kraju pochodzi kawa z Afryki?

Do uprawy ziaren kawowca potrzeba specyficznych warunków klimatycznych. Dlatego właśnie kawa z Afryki pochodzi przede wszystkim z państw znajdujących się w samym centrum kontynentu. Zazwyczaj musi wystąpić kombinacja trzech czynników. Jednym z nich jest wilgotny i ciepły klimat. Warto także pamiętać o dużym znaczeniu wysokości - bardzo często ziarna kawowca najlepiej rozwijają się na płaskowyżach czy nawet w samych górach. Wreszcie nie można zapominać o żyznej glebie, której kawa z Afryki zawdzięcza swój wyjątkowy, intensywny aromat. Spotkamy ją w takich państwach jak Rwanda, Tanzania, Kongo, czy też położona nieco bardziej na północ Etiopia.

Kawa - Afryka słynąca z intensywności

Czarny Ląd już na pierwszy rzut oka kojarzy się z bardzo dużą mocą, podobnie jak pochodząca z tego kontynentu kawa. Afryka ma w sobie pewną magię, którą możemy poczuć już po samym zapachu zebranych tam ziaren. Dzięki bardzo bogatej tradycji zbiorów kawowca lokalni plantatorzy są w stanie wydobyć maksimum smaku, jaki może Tobie dostarczyć kawa. Afryka nigdy nie słynęła z wyróżniającego się rozwoju technologicznego, co w tym przypadku działa na naszą korzyść. W końcu mamy pewność, że przy ich użyciu użyto znacznie mniej sztucznych nawozów, niż w innych częściach świata.

Kawy afrykańskie - świetny pomysł na prezent

Chcielibyśmy, aby nasze upominki zawsze gwarantowały radość nie tylko podczas ich otrzymywania, ale również na co dzień. Smakosze kawy bardzo docenią intensywne kawy afrykańskie z Etiopii czy Kenii oraz ich codzienne parzenie do porannej gazety. A co w momencie, gdy chcemy wręczyć prezent osobie, która dopiero zaczyna przygodę z kawami ziarnistymi. Znajdziecie również w naszej ofercie łagodniejsze kawy afrykańskie z cytrusowym aromatem, na przykład z ziaren pozyskiwanych w Tanzanii.

Dla chcących poznać nowe smaki w ofercie znajduje się także kawa z Ameryki Południowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl