Kawa do biura Kraków

Kawa do biura Kraków – podróż na drugą stronę Atlantyku

Jaka powinna być kawa do biura? Kraków, podobnie jak mieszkańcy innych miast, coraz bardziej zwraca uwagę na wysoką jakość wykorzystywanych produktów. Właśnie z tego względu klienci wybierają nasze ziarna, przygotowane z myślą o nawet najbardziej wymagających. Między innymi warto zwrócić uwagę na te produkty, które pochodzą z Ameryki Łacińskiej. Oczywiście wielką popularnością cieszą się kawy z Brazylii, ponieważ amazońska dżungla jest idealnym miejscem do rozwoju kawowca. Warto także zwrócić uwagę na te gatunki, które pochodzą z plantacji położonych zdecydowanie wyżej nad poziomem morza. Kolumbia i Peru słyną z ziaren o intensywnym aromacie. Jednak w kawach smakowych bazą naszych mieszanek są te pochodzące z Brazylii.

Kawa do biura w Krakowie – nie tylko strefa równikowa

Kawa do biura w Krakowie może pochodzić także z innych kontynentów. Dużym zainteresowaniem cieszą się afrykańskie plantacje. Szczególnie dotyczy to Kotliny Kongo, w której warunki naturalne w dużej mierze przypominają to, co znane jest z lasów amazońskich. Takie kraje jak Tanzania czy Rwanda dostarczają przepyszną, bardzo aromatyczną w smaku kawę, która świetnie sprawdzi się w biurowej codzienności. Warto jednak zwrócić uwagę na mocniejsze, bardziej intensywne ziarna. Dojrzewają one przede wszystkim w Etiopii, która jest krajem znajdującym się w strefie subsaharyjskiej. Charakteryzuje się ona bardzo małą liczbą opadów w skali roku, czego efektem są ziarna zdecydowanie mocniejsze pod kątem smaku. W sam raz dla tych, którzy poranek przed komputerem muszą zacząć od bardzo mocnego naładowania baterii.

Kawa do biura w Krakowie z egzotycznych miejsc

Wiadomo, że strefa równikowa dla wielu z nas może kojarzyć się z egzotyką. Kawa do biura w Krakowie może jednak pochodzić z takich regionów świata, które nawet miłośnikom dawki kofeiny o poranku zupełnie nie kojarzą się z tymi miejscami. A jednak według wielu najlepsze ziarna na świecie pod kątem jakości pochodzą z... Hawajów. Amerykański archipelag kojarzy się bardziej z piaszczystymi plażami i surfingiem na wysokich falach. Warto jednak zauważyć, że oceaniczne wiatry bardzo dobrze komponują się z glebą wulkaniczną. Taka kombinacja daje możliwość rozwoju wielu gatunkom roślin, w tym właśnie kawowca, doskonale wpisującego się w aromatyczny smak kawy o poranku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Zapisz się na nasz newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl